Home   Çocuklar İçin İngilizce   Hedeflerimize nasıl ulaşıyoruz ?

Hedeflerimize nasıl ulaşıyoruz ?

Peki Hedeflerimize Nasıl Ulaşabiliriz?
Loboratuvar şeklinde donanımlı sınıflar:
Akıllı tahta, bilgisayar, projeksiyon ve ses sistemli sınıflarda, dil laboratuarında eğitim. Yabancı dil eğitiminde temel olan görsel ve işitsel aktiviteleri laboratuar ortamında rahatlıkla uygulayabiliyoruz.
Ders Kitaplarımız ve CD-ROM’larımız:
Avrupa Dil Öğretnim Standartlarına göre hazırlanmış tüm dünyada dil öğretiminde kullanılan yayınlar kursumuzda ders kitabı olarak okutulmaktadır. Bu yayınlar, çocukların ilgisini çekebilecek şekilde oluşturulmuştur. Renkli resimleri ve çizgi film karakterleri ile ilgi çekicidir. Yine kitaptaki konuları içeren ve destekleyen öğrenci CD-ROM’u bulunmaktadır. Öğrenciler evlerinde activity book ve CD-ROM’ları ile pekiştirici çalışmaları yapabilmektedir.
Sınıf CD’leri ve Videoları :
Ders kitabına paralel sınıf CD-ROM’u kullanılmakta, konuyla ilgili temanın görsel videosu DVD-ROM’dan izletilebilmektedir. Ayrıca, şarkı CD’si, test çalışmaları ve ara sınvalar ile öğrenme süreci takip edilmektedir.
Flash cardlarımız ve Otantik materyallerimiz:
Kuklalarımız
İnternet
Dersin işleyişine ve konusuna göre her türlü materyale sınıf ortamında internet üzerinden erişilebilmektedir.
Ders içi oyunlarımız ve aktivitelerimiz
Öğrencilerin yaş ve seviyelerine göre farklı aktiviteler ve oyunlarla öğrencinin  aktif olarak derse katılımı sağlanmaktadır.
Role-Play, Canlandırmalar ve Drama
Dil öğretiminde faydalandığımız tekniklerden birisi de dramadır. Drama yoluyla öğrenciler,  kendilerine verilen rolleri sayesinde dilin günlük hayatta kullanımını çok daha gerçekçi bir ortamda öğrenmektedirler. Derslerde öğretilen yapıları canlandırmalar yoluyla sunarak dili bir araç olarak kullanmaları sağlanmaktadır. Drama, öğrencinin öğrendiği gramer ve kelime bilgisini eğlenceli bir üretim sürecine taşıması bakımından çok önemlidir.  Drama yoluyla öğrenciler, kendilerini başka bir dilde özgürce ve güvenle ifade etmenin tadını çıkarırlar ve drama aktiviteleri sayesinde empati kurabilmeyi, paylaşmayı öğrenirler. Drama etkinlikleri, öğrencilerin duygusal zekalarını ve kendilerine olan özgüvenini geliştirmeyi de hedeflemektedir.
Yıl sonları da öğrendiklerinde oluşan bir drama gösterisi artık geleneksel hale gelmiştir.
 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*